שנתיים של קורונה גרמו לנו להפוך את פינת העבודה בבית למשרד מאובזר עם שני מסכים, תאורת לד, ובובות פופ. עכשיו שרובנו חזרנו לעבוד מהמשרד, גם אם רק בחלק מהשבוע, זה לא אומר שצריך לסבול. אז קבלו 5 שינויים קטנים שיפחיתו מהלחץ המשרדי ויגבירו את תחושת הנינוחות, כמעט כמו בבית.

אבל רגע! מטרת הרשימה היא לא לגרום לכם להישאר במשרד שעות נוספות. היא כן נועדה לעזור לכם להפיק את המיטב מהזמן שאתם בוחרים להיות שם. שנתחיל?

#1 תציבו את שולחן העבודה מול חלון

מחקר מ-2018 של אוניברסיטת קורנל הוכיח בצורה נחרצת שישיבה במשרד ליד חלון עם אור טבעי מפחיתה ב-84% סימפטומים של תשישות, כאבי ראש, וראייה מטושטשת שנגרמים מבהיה במסכים. המחקר הצליח להוכיח גם עליה משמעותית בפרודוקטיביות של עובדים שיושבים ליד חלון בהשוואה לאלה שרחוקים מהחלון.
אז אם אתם יושבים באופן ספייס או במשרד צוותי רחוקים מהחלון, יש לכם אסמכתא מחקרית להציג להנהלה מדוע כדאי שתשבו מול החלון. אפשר גם לשחק עם סידור שולחנות העבודה של הצוות כדי שכולם יהנו מאור היום. 

אם אין ברירה ואתם מוכרחים לשבת מול קיר לבן, ההמלצה של מועצת הראייה האמריקאית (יש כזה מוסד) היא להסיט את המבט מהמסך כל 20 דקות ולבהות בחפץ רחוק במשך 20 שניות. 

ואם גם בבית אתם לא עובדים ליד חלון, מהר תזיזו את השולחן! 

#2 תוסיפו שטיח

שטיחים מעניקים תחושה של חמימות בחדר. לא סתם כל מתחם עבודה משותף מתהדר בשטיחים פרסיים. הרשת חלוקה אם עדיף שטיח בצבע ניטרלי או בצבע חם, אבל מה שבטוח – ככל שהשטיח יותר שאגי, הוא יותר ביתי. אם עוד לא השתכנעתם, מה שהכי טוב בשטיח במשרד זה שלא אתם מנקים אותו. תסבירו שוב למה לא? 

#3 תביאו כירבולית

אין דבר שאומר בית כמו שמיכה פרוותית שאפשר להתכסות בה. אז כששוב מקפיאים את המשרד עם מזגן אימתני, שזה בדיוק ההפך מהטמפרטורה הנעימה בבית שלכם – תשלפו את הכרבולית שתחמם אתכם אבל לא תשרוף אתכם מול חברי הצוות שאוהבים קור (מוגזם). 

#4 תסדרו פינה עם פוף ומעמד למגזין סוף השבוע

מכירים את זה שאתם בבית על הספה עם כוס קפה ביד אחת ומוסף הארץ ביד השנייה? אז במשרד. כשאתם מתחילים לאבד אנרגיה, תקחו הפסקה של חמש דקות כדי להירגע ולקרוא על משהו שונה לחלוטין מענייני העבודה. ואם לא נעים לכם לקחת הפסקה כזו, תחשבו על כמות הזמן שאנשים שמעשנים מרוויחים כשהם יוצאים להפסקות סיגריה. למה סיגריה זה לגיטימי ופוף לא? Mic drop. 

#5 סוקולנטים (זה לא בדיוק עציץ)

אין מצב שלא נקלעתם לסיטואציה במשרד בה החכמולוג הראשי הסביר מדוע הצבע הירוק של הצמחים מעניק תחושה של שלווה. אבל הוא (או היא) צודקים. מחקר מ-2015 שנערך בעשרות משרדים ברחבי העולם הוכיח שצמחייה במשרד יכולה לשפר את מצב הרוח ואת היצירתיות שלנו ב-15%! 

מה שמוביל אותנו לשאלה, למה סוקולנטים ולא רק עציצים גדולים? כי המטרה שלנו היא להרגיש בבית, ובבית אנחנו לא מצליחים להשאיר את הצמחים שלנו חיים לאורך זמן, אז אנחנו מפציצים את המדפים בסוקולנטים. לכן, המשוואה ברורה. כדי להפוך את המשרד לביתי, דרושה כמות דומה של סוקולנטים שיפוזרו מסביב לעמדת העבודה. רק אל תשכחו להשקות פעם בחודש. 

מוסר השכל

הקורונה לימדה אותנו עד כמה חשוב לקחת אחריות על הקריירה שלנו כשכירים. האחריות יכולה לבוא לידי ביטוי בכישורים שאנחנו בוחרים לפתח או בהתנהלות הכלכלית שלנו, אבל גם במרחב העבודה שאנחנו יוצרים לעצמנו. אם לא נוח לכם במשרד, תאתגרו את הסטטוס קוו. גם אם מדובר בלהניח מתחת לשולחן שטיחון שקיבלתם מסבתא. 

כותב הכתבה הוא רז וידריך, יוצר תוכן ומומחה ללמידה דיגיטלית